Nišville 2012: Kompletan program


Nišville 2012 @ NišOvogodišnji „Nišville“ džez festival sa svim propratnim programima trajati od 13. do 19. avgusta. Glavni deo programa održaće se od 16. do 19. avgusta pored Niške tvrđave na više lokacija u gradu, poput Banovine i nišavskog keja. Popularni izvođači nastupiće i u Leskovcu, Pirotu i Vranju, kao i tradicionalno u Bojčinskoj šumi kod Surčina. Osim programa na glavnoj bini (Eart & Sky) svi ostali programi su besplatni.

Organizatori su najavili da će cene karata biti iste kao i prošle godine. Komlet karata za 4 festivalske večeri košta 3000 dinara, odnosno 2500 za studente. Cena pojedinačne karte je 1200, odnosno 1000 dinara za studente. Ulaznice se mogu nabaviti u knjižari Indigo, Music house-u i Tonu.

„Koncept ovogodišnjeg ‘Nišville’ džez festivala je – ceo grad festival, pa će tako od 16. do 19. avgusta biti 10 bina i oko 70 koncerata“, kaže Ivan Blagojević, direktor ovog festivala.

Dve glavne bine će biti u tvrđavi, kao i filmska bina, gde će premijerno biti prikazan film „Artist“, ovogodišnji dobitnik Oskara. Na otvorenoj bini nastupiće 16 bendova, dok će ispred Kalče biti matine bina.

Kompletan program:

Ponedeljak, 13. avgust

  • Otvaranje izložbe fotografija:
    Aleksandar Plačkov „All That Jazz“ – Galerija Art 55, 19:00

Utorak, 14. avgust

  • Otvaranje izložbe fotografija:
    Bojan Bončić „Živeti od danas do sutra“ – Galerija Salon 77, 19:00

RIVER STAGE – amfiteatar na keju 20:00 – 23:00

  • 1. Alexandre Cunha (BRA)
  • 2. Dado Topic & Time After Time (CRO/SER)
  • 3. Saban Bajramovic International tribute band

Sreda, 15. avgust

RIVER STAGE – amfiteatar na keju 20:00 – 23:00

    • 1. My People (SER)
    • 2. Orkestar Bobana i Marka Markovića (SER)
    • 3. Nema problema (ITA)

  • Nisville workshop – od 16. do 19. avgusta, Simfonisjki orkestar
    Press konferencije – Press centar – Galerija Paviljon u Tvrđavi od 12:00

Četvrtak 16. Avgust

MATINE STAGE – plato ispred Kalče 12:00 – 15:00

    • 1. EF Septet (TUR)
    • 2. Alexandre Cunha (BRA)
    • 3. Greenfingers (SER- Niš)

    • Otvaranje izložbe fotografija: Ivan Grlić „Serbian Jazz, Bre!“
      Nišville press centar (Galerija Paviljon u Tvrđavi), 19:00
      Promocija knjige: Veselin Mitrović “Džez kao socio-kulturna improvizacija“,
      Nišville Press centar (Galerija Paviljon u Tvrđavi), 18:00

MOVIE STAGE 1 – plato ispred Kalče, 20:00 – 24:00

      • (Snimci koncerata sa prethodnih izdanja Nišville jazz festivala)

Movie stage 2 – kod Salona 77, 20:00 – 24:00

      • (jazz filmovi uključujući i „The Artist“)

OPEN STAGE – Plato kod Galerije 19:00 – 24:00

      • 1. EF Septet (TUR)
      • 2. Ništa Čorbasto (SER)
      • 3. Paja Jazzija (SER)
      • 4. Nema problema (ITA)

MAIN STAGES (Eart & Sky) 19:30-01:30

      • 1. JazzbookA (SER)
      • 2. Lydian Sound Orchestra (ITA)
      • 3. Jean Luc Ponty Band (FR)
      • 4. Jon Cowherd Mercy Project ft. Patitucci, Blade & Cardenas (USA)
      • 5. Osibisa (GH/GB)
      • 6. Alexandre Cunha Quintet (BRA)

MIDNIGHT JAM STAGE – dvorište Banovine 23:00 – 03:00

      • House band: Old Gold Band (BUL)

Petak, 17. Avgust

MATINE STAGE – plato ispred Kalče 12:00 – 15:00

      • 1. My People (SER)
      • 2. Rap Trio (SER – Leskovac)
      • 3. RockStars(ci) (SER –Niš)

OPEN STAGE – Plato kod Galerije 19:00 – 24:00

      • 1. Lagater quintet (SER -Niš)
      • 2. El Rithmo (SER – Aranđelovac)
      • 3. Canyon Band (SER – Šabac)
      • 4. Morre – Kanada (CAN)

Gerontološki centar

      • La Familia (SER – Novi Sad)

      • Promocija knjige: Nat Hentof “Džezerski život“
        Nišville Press centar (Galerija Paviljon u Tvrđavi), 18:00

MOVIE STAGE 1 – plato ispred Kalče, 20:00 – 24:00

      • (Snimci koncerata sa prethodnih izdanja Nišville jazz festivala)

MOVIE STAGE 2 – kod Salona 77, 20:00 – 24:00

      • (jazz filmovi uključujući i „The Artist“)

MAIN STAGES (Eart & Sky) 19:30-01:30

  • 1. Pedjazz (SER)
  • 2. EF Septet (TUR)
  • 3. Brussels Jazz Orchestra ft. Maria Joao & David Linx (BEL)
  • 4. Jazzex (UKR)
  • 5. Jamaaladeen Tacuma and Joe Bowie Funk Expirience (USA)
  • 6. Nema Problema (ITA)

MIDNIGHT JAM STAGE – dvorište Banovine 23:00 – 03:00

      • House band: Miša Blam and Friends

VRANJE, plato Parkinga Doma Kulture 20:00

      • 1. Jazzbooka (SER)
      • 2. Old Gold Band (BUL)
      • 3. Lollo Meier Quartet (NL)
      • 4. Osibisa (GH/GB)

Subota, 18. Avgust

MATINE STAGE – plato ispred Kalče 12:00 – 15:00

      • 1. I Duhovi (SER – Beograd)
      • 2. Kafe Ball (SER – Niš)
      • 3. Key Cohesive (SER – Niš)

MOVIE STAGE 1 – plato ispred Kalče, 20:00 – 24:00

      • (Snimci koncerata sa prethodnih izdanja Nišville jazz festivala)

MOVIE STAGE 2 – kod Salona 77, 20:00 – 24:00

      • (jazz filmovi uključujući i „The Artist“)

OPEN STAGE – Plato kod Galerije 19:00 – 24:00

      • 1. La Familia (SER – Novi Sad)
      • 2. Old Gold Band (BUL)
      • 3. Milan Petrović Band (SER – Beograd)
      • 4. Neozbiljni pesimisti (SER – Sombor )

MAIN STAGES (Eart & Sky) 19:30-01:30

  • 1. Naked (SER)
  • 2. Adrian Gaspar trio with guests: Gabriel Rosati & Lucian Nagy (AUT/ BRA/ ROM))
  • 3. Amir Gwirtzman ft. Yaron & Eden Bahar (ISR)
  • 4. Opus 5 (USA)
  • 5. Lolo Meier quintet (NL)
  • 6. Toni Kitanovski & Cherkezi ft. Oscar Salas (MAC/CUB)
  • 7. Ras Abraham & Irie Vibes (JAM)

MIDNIGHT JAM STAGE – dvorište Banovine 23:00 – 03:00

      • House band: Key Cohesive

LESKOVAC, Plato Kulturnog centra 20:00 -24:00

      • 1. Eyot (SER)
      • 2. Dolly beg you pardon (NL)
      • 3. Mango Duende (BUL)
      • 4. Jamaaladeen Takuma and Joe Bowie Funk Expirience (USA)

SURČIN – Bojčinska šuma 20:00 – 23:00

      • 1. Jazzex (UKR)
      • 2. Nema problema (ITA)

Nedelja, 19. Avgust

MATINE STAGE – plato ispred Kalče 12:00 – 15:00

      • 1. Old Gold Band (BUL)
      • 2. La Familia (SER – Novi Sad)
      • 3. Underdogs (SER – Niš)

MOVIE STAGE 1 – plato ispred Kalče, 20:00 – 24:00

      • (Snimci koncerata sa prethodnih izdanja Nišville jazz festivala)

MOVIE STAGE 2 – kod Salona 77, 20:00 – 24:00

      • (jazz filmovi uključujući i „The Artist“)

OPEN STAGE – Plato kod Galerije 19:00 – 24:00

      • 1. Plamb – Jazz odsek Muzičke Škola Subotica (SER – Subotica)
      • 2. JazzyJay (SER – Niš/Novi Pazar)
      • 3. Dolly beg you pardon (NL)
      • 4. Proces (SER – Niš)

MAIN STAGES (Eart & Sky) 19:30-01:30

  • 1. Lepi Jova (SRB)
  • 2. Sentimental Swingers (BUL)
  • 3. Anders Bergcrantz Quartet (SWE)
  • 4. Get the blessing (GB)
  • 5. The Brand New Heavies (GB)
  • 6. Eyot (SER)

MIDNIGHT JAM STAGE – dvorište Banovine 23:00 – 03:00

      • House band: Nišville All Stars

PIROT – Plato Kulturnog centra 20:00 -24:00

      • 1. Kafe Ball (SER)
      • 2. Jazzex (UKR)
      • 3. Mango Duende (BUL)
      • 4. Jamaaladeen Takuma and Joe Bowie Funk Expirience (USA)

SURČIN – Bojčinska šuma 20:00 – 23:00

    • 1. Lollo Meier Quartet (NL)
    • 2. Osibisa (GH/GB)
(Visited 36 times, 1 visits today)
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Share on Reddit0Share on Google+0Share on Tumblr0Share on LinkedIn0Email this to someone