Florence + the Machine predstavili su „One of the Greats”, drugi singl s nadolazećeg albuma Everybody Scream, koji izlazi 31. oktobra 2025.
Pesma, snimljena u jednom dahu, nosi pečat producenta Aarona Dessnera i koautora Marka Bowena (IDLES). Florence ju je opisala kao „dugu pesmu o ceni veličine”, nastalu u trenutku sirove inspiracije. Iako je postojao plan da se snimi više verzija, prva izvedba – Bowen na gitari i ona koja peva i piše tekst – ostala je ključna, a Dessner je kasnije razvio aranžman i produkciju.
Tematski, „One of the Greats” suočava se sa senama slave i pritiskom očekivanja. Florence kroz stihove istražuje sumnju, nesigurnost i rodne nejednakosti u industriji, a posebno odjekuje linija: „It must be nice to be a man and make boring music just because you can.”
