Indie veterani The Libertines objavili su novi singl “Run Run Run” kojim najavljuu dugo očekivano novo izdanje All Quiet On The Eastern Esplanade.
Predstojeća ploča trebalo bi da bude objavljena 8. marta, a dolazi nakon albuma “Anthems For Doomed Youth” iz 2015. godine. O novom singlu Barat kaže: “Radi se o tome kad ste zarobljeni i pokušavate da pobegnete od tmurnog života, pomalo poput čoveka u Pošti Bukovskog. Najgora stvar za The Libertines bila bi zaglaviti u kolotečini neprestano pokušavajući da ponovo proživimo našu prošlost”.
“All Quiet..” sastoji se od 11 novih pesama sa autorskim zaslugama koje dele sva četiri člana benda. Producirao ga je Dimitri Tikovoï (The Horrors/Charli XCX/Becky Hill), a snimljen je u The Albion Rooms za samo četiri nedelje u februaru i martu 2023., pre nego što je dovršen u La Ferme de Gestein Studios u Normandiji. Dodatnu produkciju i miksanje potpisuje Dan Grech-Marguerat (Lana Del Rey/Liam Gallagher/Paul McCartney).